Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 w operatywny sztuczka

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 w operatywny sztuczka

Przywracanie danych z macierzy RAID Co to jest odzyskiwanie RAID?

photo
odtwarzanie danych

Przywracanie danych z macierzy RAID Jak odzyskać dane z kopii zapasowej RAID może być skomplikowane, jeśli nie rozumiesz go. Jeśli Twoje dane są ważne, to muszą być chronione w jakiś sposób, czy jest to fizycznie przechowywane na zewnętrznym dysku twardym lub w serwerze pamięci masowej. Istnieją dwa sposoby, w jaki można to zrobić. Jedną z tych metod jest fizyczne przywrócenie danych z urządzenia do odzyskiwania danych RAID, a drugą metodą jest oprogramowanie, które pomaga przywrócić dane z urządzenia do tworzenia kopii zapasowych, które uległo uszkodzeniu.

Przywracanie danych z macierzy RAID jakie są ceny

Metoda fizyczna jest zazwyczaj wykonywane przez doświadczonych inżynierów odzyskiwania raid, którzy wiedzą, jak korzystać z narzędzi, które są wymagane do odzyskiwania danych. Przywracanie danych z macierzy RAID https://dudkowska.pl/pewne-odtwarzanie-danych-z-macierzy-raid-01/ Jest to zwykle wykonywane, gdy komputer uległ awarii sprzętowej lub został zaatakowany przez wirusa. Proces fizyczny działa najlepiej, gdy dysk twardy nie jest dodatkowo uszkodzony. Jeśli dysk twardy uległ awarii, metoda ta nie powiedzie się. Jeśli cała sieć została dotknięta, to nie jest możliwe, aby odzyskać dane z jednego z uszkodzonych lub uszkodzonych macierzy RAID.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID co trzeba wiedzieć.

Alternatywną metodą do fizycznego odzyskiwania danych jest skorzystanie z usług dostawcy usług IT. Istnieje wiele firm, które specjalizują się w świadczeniu usług odzyskiwania danych po nalocie. Jedną z takich firm jest Stellar Information Systems. Produkt Stellar do ochrony macierzy raid może być używany na macierzach raid dowolnej wielkości. Oprogramowanie zawiera szczegółowy protokół krok po kroku dotyczący konfigurowania fizycznej macierzy RAID, tworzenia macierzy logicznej oraz konfigurowania urządzeń do ochrony macierzy RAID.

Zanim dasz do przywracanie danych z macierzy RAID 0,1

Ze względu na sposób, że RAID działa, ważne jest, że jest on ustawiony i skonfigurowany prawidłowo. Jedną z rzeczy, że eksperci raid odzyskiwania sprawdzić na jest to, że ilość miejsca fizycznego zajmowanego przez urządzenia jest równoważna z ilością miejsca logicznego, że mają dostępne. Jeśli nie ma wystarczającej ilości dostępnego miejsca logicznego, wtedy wystąpią błędy podczas dostępu do danych i uszkodzenie plików oraz utrata danych. Kolejną rzeczą, którą należy rozważyć, jest ilość urządzeń over-provisioned. Oznacza to, że system operacyjny lub oprogramowanie próbuje utworzyć obraz dysku twardego przy użyciu pewnej ilości wolnego miejsca, ale to miejsce może nie być zbliżone do ilości miejsca na dysku twardym, które jest faktycznie używane.

Oprócz konieczności zapewnienia odpowiedniej ilości miejsca i przestrzeni logicznej, odzyskiwanie danych z macierzy RAID wymaga również, aby awaria kontrolera nie wystąpiła podczas normalnej pracy. Przed rozpoczęciem procedury odzyskiwania należy sprawdzić, czy nie występują oznaki awarii kontrolera. Niektóre z oznak awarii kontrolera obejmują zawieszanie się systemu, żądania danych, które nie zwracają nic, oraz zauważalny spadek wydajności procesora. Inne objawy awarii kontrolera to stopniowy spadek szybkości komunikacji między dyskami, niespójne prędkości dysków, niedziałający komunikat o błędzie w systemie BIOS oraz czarne i niebieskie ekrany. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy podjąć natychmiastowe działania.

Dwa dyski wchodzące w skład macierzy raid powinny być w dobrym stanie. Należy upewnić się, że nie są one zbyt uszkodzone w przypadku awarii dwóch dysków w macierzy. Na żadnym z dysków ani na całej macierzy nie powinno być widocznych oznak uszkodzenia. Jeśli tak jest, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana dysku, który uległ awarii. Ochrona danych w macierzy raid jest niezwykle ważna, a natychmiastowe przeprowadzenie odzyskiwania danych z dysków gwarantuje ich bezpieczne odzyskanie.

Co zrobić by odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 było skuteczne?

Istnieją dwie metody, jeśli chodzi o utratę danych: wymuszone i nośnik startowy. Odzyskiwanie wymuszone jest metodą używaną do odzyskiwania danych, które nie są trwale usunięte, takie jak te z pamięci flash. Nośniki startowe nie mogą być odzyskane, tylko pliki z kopii zapasowej mogą być. Problem z nośnikami startowymi polega na tym, że nawet jeśli dysk nie ulegnie fizycznej awarii, może zostać nadpisany przez system operacyjny po przywróceniu zasilania. To sprawia, że użytkownik ma duże szanse na utratę niezapisanych informacji w przypadku awarii systemu operacyjnego.

Na szczęście, dostępność skutecznego oprogramowania do odzyskiwania danych raid sprawia, że proces odzyskiwania jest znacznie prostsze zadanie. Istnieje wiele elementów oprogramowania dostępnych na rynku, które zapewniają doskonałe odzyskiwanie danych zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. Programy te mogą być używane na każdej z popularnych platform Linux OS. Są one bardzo przystępne cenowo i są łatwe do zainstalowania. Są one jednymi z najbardziej popularnych i skutecznych sposobów radzenia sobie z problemami utraty danych fizycznych i nigdy nie powinny być ignorowane.

akte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *