Archiwizacja danych czy jest i kiedy jest potrzebny wykonanie kopi zapasowych?

Archiwizacja danych czy jest i kiedy jest potrzebny wykonanie kopi zapasowych?

archiwizacja danych Co to jest archiwizacja danych?

Plusy archiwizacja danychdla średnich firm.
archiwizacja danych Subiekt GT

archiwizacja danych Archiwizacja danych to prosty, ale potężny proces organizowania danych, który jest podstawą zarządzania informacją. Archiwizacja danych ERP z programów Prolan może pomóc Ci obniżyć koszty, ponieważ oszczędza godziny konserwacji i czasu na administrację. Jeśli Twoja organizacja potrzebuje archiwizacji, aby zapewnić zgodność z przepisami HIPAA, musi najpierw dowiedzieć się, jak zrobić to poprawnie.

Archiwizacja danych czy jest bezpieczna Backup danychdla firm biurowych?

HIPAA reguluje sposób, w jaki elektroniczna dokumentacja medyczna musi być chroniona przed nieuprawnionym ujawnieniem. Podczas gdy oryginalne przepisy HIPAA są wdrażane przez prawo federalne, większość szpitali i praktyk medycznych działa w oparciu o „papierową ścieżkę” jeszcze przed uchwaleniem HIPAA. Oznacza to, że nawet jeśli wdrożone są odpowiednie procedury, wiele praktyk przechowuje dane pacjentów na komputerach, które były używane kilka razy i rzadko tworzone są kopie zapasowe na nośnikach fizycznych, takich jak dyski twarde lub dyski taśmowe. W rezultacie, nawet jeśli dojdzie do katastrofy, która zniszczy wszystkie nośniki kopii zapasowych, koszt odtworzenia dokumentacji medycznej może z łatwością przekroczyć koszt zbudowania bazy danych od podstaw. Po wdrożeniu przepisów HIPAA ważne jest, aby szpitale miały możliwość szybkiego i łatwego przywrócenia np. danych pacjentów do magazynu zewnętrznego, który zachowa informacje na czas nieokreślony.

Archiwizacja danych firmowych czy jest i kiedy jest potrzebny wykonanie kopi zapasowych?

Istnieje kilka różnych podejść, które mogą być zalecane przez konsultanta ds. archiwizacji. Większość firm zaczyna od archiwizacji danych w jednej lub kilku zdalnych lokalizacjach za pośrednictwem połączeń zdalnego pulpitu (znanych również jako RAS). Systemy te są zwykle określane jako „bezpieczeństwo jako usługa” (SaaS), ponieważ umożliwiają użytkownikom dostęp do danych z praktycznie dowolnego miejsca. W niektórych przypadkach na tych komputerach podłączonych do Internetu mogą być przechowywane całe kopie zapasowe ważnych danych. Takie podejście jest idealne dla firm, które są mobilne, ale ich biura znajdują się w różnych obszarach geograficznych.

Archiwizacja danych firmowych zalety dla jednostkach administracyjnych.

Drugą metodą archiwizacji danych jest zastosowanie samodzielnej architektury klient-serwer. Podejście to polega zazwyczaj na tym, że system archiwizacji danych składa się z serwerów w wielu lokalizacjach, które komunikują się ze sobą poprzez sieć publiczną. Takie samodzielne systemy wykorzystują różne technologie, takie jak eConnect, Extensible Messaging Access (EMA), Java Management Extensions (JMS), Secure Transport i usługi sieciowe. Takie podejście pozwala na archiwizację danych w dowolnym miejscu w organizacji, ale nie pozwala klientom na dostęp do zarchiwizowanych danych z dowolnego miejsca w organizacji. Może to obejmować dane zarchiwizowane w sieci wewnętrznej firmy lub w zewnętrznym centrum danych.

Wiele firm stosuje podejście hybrydowe, łączące bezpieczeństwo samodzielnych komputerów podłączonych do serwera klienckiego opartego na sieci Web, który może pobierać zarchiwizowane dane przez Internet. Opcja ta określana jest jako „archiwizacja danych na miejscu”. Metoda ta zapewnia wszystkie zalety systemu autonomicznego przy jednoczesnej rezygnacji z funkcji zdalnego dostępu. Wymaga ona również instalacji dodatkowych programów zabezpieczających, takich jak programy antywirusowe, zapory sieciowe i aplikacje chroniące dane przed źródłami zewnętrznymi. Ta opcja może być wolniejsza niż instalacja lokalna ze względu na dodatkowy sprzęt i oprogramowanie potrzebne do obsługi funkcji komunikacyjnych.

Archiwizacja danych może odbywać się na centralnym serwerze bez konieczności podłączania poszczególnych komputerów do Internetu. Jest to tzw. archiwizacja danych „non-network-attached”. Jeżeli archiwizowane dane nie są dostępne z komputerów podłączonych do Internetu (np. z komputerów używanych przez pracowników nieuprawnionych do dostępu do systemu), wówczas kopię zapasową danych można wykonać z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Takie kopie zapasowe nazywane są kopiami „sieciowymi”.

Archiwizacja danych z programów księgowych czy jest bezpieczny wykonanie kopi zapasowych?

Dzięki sieciowym kopiom zapasowym użytkownik może zainstalować na komputerze oprogramowanie, które umożliwia odzyskanie zarchiwizowanych danych w przypadku awarii systemu lub ataku wirusa. Aby uzyskać dostęp do kopii zapasowych, wystarczy pobrać i zainstalować na komputerze odpowiednie oprogramowanie. Jeśli system operacyjny zostanie zaktualizowany, użytkownik może zdecydować się na pobranie i zainstalowanie aktualizacji, zamiast ponownego pobierania i instalowania starej wersji. Urządzenia sieciowej pamięci masowej (NAS), takie jak urządzenia NAS, są przydatne w zapewnianiu dostępu do kopii zapasowych danych poza siedzibą firmy, nawet jeśli użytkownik nie ma dostępu do sieci przewodowej.

Chociaż urządzenia NAS są niedrogie w porównaniu z ich odpowiednikami zużywającymi pamięć masową i przepustowość, nie zapewniają one najnowszej wersji systemu operacyjnego. Użytkownik musi się upewnić, że otrzymuje najnowszą wersję systemu operacyjnego z usługi hostingowej. Urządzenia NAS mogą zapewnić najnowszą wersję systemu operacyjnego poprzez aktualizację swoich dysków w dowolnym momencie. Mogą również przechowywać dane na dyskach, które mają najnowszą wersję systemu operacyjnego.

Dane adresowe:

Akte Archiwizacja danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora

akte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.